Історія - наука про минуле, але вона дає поради для майбутнього.

Опубліковано: П'ятниця, 24 січня 2020

24 січня, у рамках #HealthySchools_UA: заради здорових та щасливих школярів, на уроці історії учні 5-А класу Комишанської школи №26, вивчаючи тему "Козацька Україна", ознайомилися з козацьким традиційним побутом, правильним харчуванням, здоровим способом життя козаків та з основними подіями героїчної доби історії нашої держави.

Щерба, куліш, пшінка, братко, козацька тетеря - це не повний перелік козацьких страв, які давали силу воякам для захисту своєї землі. Карабаненко Данило та Стрєлков Микита продемонстрували однокласникам основні вправи танцю "гопак", який вважається бойовим мистецтвом.

Постійні фізичні вправи, корисна їжа та любов до України робили козаків непереможними у бою. Наостанок п'ятикласники зробили висновок, що здоровий спосіб життя притаманний кожному українцю на генетичному рівні, адже всі ми нащадки славних козаків.

Разом сильніші!

Опубліковано: Середа, 22 січня 2020

«Разом сильніші»

Під таким гаслом у нашій школі відбулись  урочисті заходи присвячені 101-річниці підписання Акту Злуки УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року.

Представники педагогічного колективу, адміністрація закладу та учні 10 класу взяли  участь в урочистому мітингу до Дня Соборності України.

Шкільним бібліотекарем , Карпенко Л.М., було організовано книжкову виставку до 101-річниці об’єднання українських земель.

Для учнів 9-11 класів було проведено тематичну лекцію «Історія України та державотворення».

Учні 6-8 класів переглянули мультимедійні презентації «День Соборності. Погляд у минуле та сучасність».

Справжньою родзинкою став поетичний флеш-моб вчителів та учнів 8-Б класу «Читаймо українською» під гаслом «Свою Україну любіть» - кожен із присутніх мав можливість прочитати улюблену поезію. Наостанок учні разом прочитали вірш В.Сосюри «Любіть Україну».

Сьогодні соборність не обмежується лише ідеєю збирання етнічних земель у рамках національної держави, а передбачає також духовне єднання всього народу. Саме цю ідею прагнули донести учні 5-х класів створюючи виставку малюнків «Я славлю свою рідну Україну».

Моя Україно!

Я вірю, що дух твій ніколи не згасне.

Ти совість народу, незгасна зоря,

Живи й процвітай, Україно моя,

Для миру, для щастя, любові й добра.

«Тих днів у пам’яті не стерти і сьогодні»

Опубліковано: П'ятниця, 22 листопада 2019

"Згадайте нас - бо ми колись жили.

Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно."

Під таким гаслом проходили заходи, присвячені Дню пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій.

До вшанування долучилася вся шкільна громада. Було проведено години спілкування для учнів 5-11 класів : «Трагічне минуле нашої країни», «Тих днів у пам’яті не стерти і сьогодні», «Скорботна свічка пам’яті святої», «Україна пам’ятає події 32-33-х років», «Немов прокляття ожива рік тридцять третій…  Голод…Голод…».

Учнями 10-го класу було організовано конференцію: «Голодомор в Україні: причини і наслідки».

Школярі мали можливість відвідати бібліотечну виставку до Дня пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій.

Лідери  учнівського самоврядування, члени комітету "Захисту прав дитини дисципліни і порядку "Патріот"",

підготували перегляд презентацій та документальних фільмів із подальшим обговоренням.

23 листопада наша шкільна громада приєднається до Всекраїнської Акції "Засвіти свічку"

Засвіти свічу, засвіти!

Хай здригнуться від правди світи.

Хай дізнається вся Земля:

Панахиду Вкраїна справля…

Пам'ятаємо!

Опубліковано: Понеділок, 28 жовтня 2019

День визволення України від нацистських загарбників — свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі.

День визволення України від фашистських загарбників відзначається 28-го жовтня.

Це був кульмінаційний результат ряду наступальних операцій, найбільш значимі з яких: Донбаська - з 13-го серпня по 22-е вересня 1943-го року, Корсунь-Шевченківська операція - з 24-го грудня 1943-го по 17-е лютого 1944 - го року, Львівсько-Сандомирська - з 13-го липня по 29-е серпня 1944-го року і заключна Східно-Карпатська операція, яка була розпочата з 8-го вересня 1944-го року і призвела до остаточного звільнення та вигнання останніх гітлерівських загарбників з території України 28-го жовтня 1944-го року.

До кінця війни залишалося ще пів року.

Будемо пам’ятати і не забувати! У цей День учнівське самоврядування «Місто дорослих дітей» і  уся громада  Комишанської зош №26    приєднуються  до вшанування всіх, хто забезпечив це звільнення! Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях.

З Днем визволення України!

Арнаутські джури

Опубліковано: Четвер, 10 жовтня 2019

Напередодні свята Покрови, яка, як відомо, є захисницею та покровителькою українського козацтва, 10 жовтня 2019 року, у ботанічному саду ХДУ відбувся районний етап міського конкурсу "Козацькими стежинами".

Нашу школу представляла команда у складі п'яти учнів. Це учні 7-Б класу - Бессараб Олександра, Аксюта Дар'я, Суткова Аліна, Данілов Роман та учениця 8-Б класу Житняковська Валерія.

Учні мали можливість спробувати себе у "Козацьких перегонах" та проявити свій талант на станції декоративно-ужиткового мистецтва. Обов'язковим для кожної команди стало виконання завдань, пов'язаних із історією козацтва на Херсонщині.

У підсумку виконання всіх завдань наша команда набрала 77 балів та зайняла третє місце. Наступне випробування чекає нашу команду 24 жовтня у фінальному змаганні.

Успіхів вам, юні нащадки козацької слави!