Всесвітній День дитини

Опубліковано: П'ятниця, 20 листопада 2020

Щорічно 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН ще в 1954 році. Це світле свято насамперед створене для привернення уваги громадськості до актуальних проблем дітей, адже вони – найбільш незахищений і вразливий прошарок населення.   Щорічно на честь знаменної дати в більшості країн проходить велика кількість благодійних акцій та заходів, які спрямовані на підвищення рівня добробуту дітей, захисту їхніх прав, усвідомленості населення щодо наявних проблем.

З цієї нагоди у нашій школі відбулися  різноманітні заходи та спортивні змагання .  Діти різного віку говорили про права дитини, співали і змагалися у майстерності володіння м’ячем. Учні початкової школи долучилися до акції «Весела долонька» та виставки дитячих малюнків. Організовано інформаційний відеодайджест «Права дитини».

Поради батькам на час COVID-19

Опубліковано: Понеділок, 21 вересня 2020

Поради батькам на час COVID-19

Ще до кінця не зрозуміло, як довго триватиме епідемія і чи будуть повторення суворих карантинних умов — друга чи третя хвиля. Науковці акцентують увагу, що інформації і їм не вистачає, щоб усе пояснити.

«Острівки безпеки»

Якщо ж взяти до уваги той факт, що ми не знаємо, коли точно закінчиться пандемія, то мусимо адаптуватися та вчимося зберігати спокій. Тому я пропоную декілька практик, котрі здатні повернути нас до власних “острівків безпеки”, що допоможуть пережити цю кризу.

Кожен з нас має позитивний досвід, який зміг сформувати в кожного з нас так звані “острівки безпеки” — це ресурси, за допомогою яких ми здатні впоратись із досить складними ситуаціями. Як віднайти ці ресурси у собі? Спробуйте пригадати ті позитивні моменти, коли вам вдалось впоратись з труднощами. Спробуйте пригадати тих людей, котрі були поруч із вами та допомогли пережити стрес. Якщо їх зараз уявити поруч із вами, то щоб вони сказали вам? Як підтримали би вас?

Вправи для тренування спокою

Якщо ж у вашому житті трапилось так, що такого позитивного досвіду було недостатньо, то варто створювати нові острівки безпеки, будувати внутрішній “Стоунхендж” всередині самого себе саме тепер. Що ж можна робити? Формуйте свою “радість та задоволення” щодня, використовуючи дуже прості та доступні речі.

Дихання та м’язова релаксація

Глибоке дихання та усунення м’язового напруження допомагають організму припинити виділяти гормон стресу та почати розслаблятися. Проста вправа на кшталт “Глибокий вдих (рахуйте: 1-2-3), затримка дихання\напруження м’язів (1-2-3), глибокий видих (1-2-3), не дихаємо\розслабляємось (1-2-3)”. Виконуйте цю вправу протягом декількох хвилин і ви помітите зміни свого емоційного стану.

Фокус на позитиві

Наш мозок, з одного боку, — геніальна машина, а з іншого — дуже «лінива» система. Дуже-дуже. І якою інформацією ми будемо його наповнювати — так ми будемо себе почувати. Спробуйте використовувати “щоденник позитивних дій” — щовечора називайте собі (або в колі сім`ї за вечерею) 10 позитивних речей, з якими ви зустрілись протягом дня. Вони можуть бути мінімальними, але вони повинні бути (навіть смішний кіт, якого ви побачили по дорозі на роботу — теж буде позитивною подією). Тобто ми вчимо мозок думати позитивно та фокусуватись на доброму.

Достатній сон

Добрий сон ще ніколи нікому не завадив. Намагайтесь лягати спати рано та уникайте дивитися на екрани (телевізор, телефони, ноутбуки) перед сном.

Свіже повітря

Гуляйте, пийте каву\чай на вулиці. Оберіть для себе “персональний затишок”, де ви б змогли спокійно, протягом 15 хвилин попити каву та не думати ні про що.

Ні ви, ні я — ніхто з нас не може контролювати те, що може далі підкинути нам життя. Але ми здатні справлятися із ситуаціями у здоровий спосіб, отримуючи досвід та віру у себе!

Поради для батьків

Всеукраїнський тиждень протидії булінгу

Опубліковано: П'ятниця, 18 вересня 2020

З 14 вересня в Комишанській школі стартував Всеукраїнський тиждень протидії булінгу.

Розроблено та проведено ряд заходів: переглянуто ряд відеороликів  «Стоп булінг», "Права людини, історичні витоки" соціальна реклама , надано педагогічні рекомендації класним керівникам, аби зменшити ризик булінгу та кібербулінгу для дитини, проведено конкурс малюнків для учнів 1-4 класів, години соціального педагога в 8-11 класах, розроблено інформаційний дайджест .

Графік дистанційних консультацій соціально-психологічної служби

Опубліковано: П'ятниця, 03 квітня 2020

Шановні учні, батьки, вчителі!

У період загальнонаціонального карантину соціально-психологічна служба надає дистанційні консультації згідно графіка:

Практичний психолог Кудрявченко Юрій Анатолійович (+38 098 268 98 08)

Соціальний педагог Батіч Оксана Миколаївна (+38 095 685 32 14)