Звіт за перший період участі Комишанської школи №26 у програмі «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів»

Опубліковано: Вівторок, 05 листопада 2019
  1. «Від саду до столу». 10.02    Акція «Вітаміни від саду - до столу»  в рамках проекту «Шкільний сад, красиве та корисне»: осінній збір шкільною громадою  врожаю фруктів  шкільного саду та передача їх до їдальні Комишанської школи,  де  вони використовуються для приготування компотів  та консервування,  які потім уживаються учнями впродовж року. Школярам приємно,  що їхня праця впродовж року  увінчалась вітамінними корисними смаколиками .

2. Проект «Маленька Голландія у школі». 10.18, 2019.10.29    Створення  на ділянці біля паркану  школи тюльпанового розмаїття чотирьох кольорів: білого, червоного, рожевого та жовтого. В  активностях данного проекту  взяли участь школярі, учителі  та деякі батьки. Маємо надію, що «Маленька Голландія»  навесні буде  дарувати чудовий настрій   і море позитиву учням, батькам, учителям  та всім, хто буде знаходитись поруч.

3. «Із городу у селі вітаміни на столі». 2019.10.25 Захід у 1-А класі про користь споживання овочів  із власного городу, який засобами гри та театралізації  поєднав  вправи з «Математики», інтегрованого курсу «Я досліджую світ» та «Музичного мистецтва». Наприкінці заходу кожен учасник отримав по вітамінному та смачному яблуку.

4. «Тарілка здорового харчування». 10.21-23 Презентація у формі діалогу, підготовлена і проведена  активом шкільного самоврядування «Місто дорослих дітей»  для учнів 1-4 класів про корисні й шкідливі продукти та їх вплив на здоров’я.

5. «Дружні ми та дужі - до спорту не байдужі!»  Веселі  руханки   під час уроків для зняття розумової напруги та  для запобігання перевтомлення.  Започатковані учнівським самоврядуванням для молодших  школярів.

6. Флеш-моб «Рух – це життя» 09. 21      За ініціативою  активу «Місто дорослих дітей» та в рамках програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» на центральному селищному  майдані перед глядачами, що прийшли на святковий концерт, присвячений  224-ї річниці з дня  заснування  смт.Комишани, проведено флеш-моб  «Рух – це життя». Передувало цьому агіт-звернення лідерів  самоврядування  до  жителів селища щодо здорового способу життя .

7. «Розарію бути!» 10.14 Реалізація ІІ етапу проекту оформлення пришкільної ділянки.

І етап -  насадження 120 троянд  у формі  чотирьох  кіл, кожне з яких має свій колір ( червоне, біле, жовте та рожеве).

ІІ етап -  у кожне  трояндове коло посадили по кущу «форзиції» та «барбарису».

ІІІ етап -  засадження навколо трояндових кіл квітів «синє море».

Створені «зелені куточки», де  учні  й вчителі зможуть на перервах  та після уроків насолоджуватись чистим повітрям та результатами своєї праці.

(Даний проект був переможцем у конкурсі учнівських   проектів 2018-2019 н.р. та  цього року продовжено його реалізацію.  Долучення школярів до створення комфортних умов відпочинку на перервах, розуміння ними своєї причетності до загальнокорисної справи та творче поєднання корисного і  прекрасного   повинно позитивно вплинути на естетичний смак і розвиток загальнолюдських цінностей у процесі виховання.)

1. Квест «Стежинами здоров’я». День здоров’я.  10.01. За ініціативи лідерів «Міста дорослих дітей» та  його силами  у день здоров’я  відбулась поїздка до лісу, під час якої  й було проведено даний квест. Змагання  відбулись між учнями 5 – 7 класів . Кожна команда проходила  ряд станцій – етапів, де помічники (учні 10-го класу, одягнені в костюми казкових персонажів) проводили із гравцями рухливі ігри та давали різні завдання. Вони ж і оцінювали роботу та ставили бали в маршрутному листі. Метою гри-квесту «Подорож  стежинами здоров’я» було сприяти отриманню школярами  знань про поняття «здоров’я», «здоровий спосіб життя», визначення та усвідомлення факторів, що впливають на здоров’я, створення умов для формування в учнів позитивного ставлення до життя та власного здоров’я. Те, що проводили  гру учні старших класів, сприяло тому, що вони відчули себе в ролі старших наставників для малюків, збільшили свої знання в тій чи іншій галузі  збереження здоров’я, а ще розвивали свої організаторські та акторські здібності.

9. Відкриття інформаційного стенду «Здоровий спосіб життя - запорука успіху!» 10.04   , на якому висвітлюються  всі заходи та конкурси, що проводяться та будуть проводитись у рамках проекту «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів». Випуск рекламного плакату та   вручення  батькам рекламних буклетів  із закликом долучатись до участі в активностях проекту заради здоров’я   своїх  дітей та власного.

10. Вхідне анкетування 10.18   Залучено по 30 учнів з кожної паралелі( 1 – 10 клас)