Обережно – гриби!

Опубліковано: Вівторок, 05 грудня 2017

Шановні  учні ! Звертаємося до Вас та нагадуємо основні правила щодо профілактики отруєння грибами:

-збирайте тільки ті гриби, які добре знаєте;

-ніколи не вживайте у їжу незнайомі гриби та добре знайте відмінності їстівних і отруйних грибів;

- не збирайте ніяких грибів близько від залізничних і автомобільних шляхів, великих промислових зон, старих грибів та ззовні незрозумілих та небезпечних;

- не купуйте гриби, на які немає дозволу та ні в  якому разі не давайте такі гриби дітям!

- не робіть домашню заготівлю грибів у герметичній упаковці, щоб уникнути захворювання на ботулізм;

- обов’язково перевіряйте гриби на радіоактивність;

до13 років дітям уживати гриби заборонено, а після - тільки на розсуд батьків, але зважте, будь ласка, усі за та проти;

- при  перших симптомах отруєння терміново звертайтеся до лікаря, не займайтеся самолікуванням!

Диктант для учнів

Обережно – гриби!

Гриби – це харчовий продукт. Але серед грибів є багато отруйних, які можуть викликати сильні отруєння, а іноді й смерть. Це такі гриби, як бліда поганка, мухомори, опеньки несправжні та багато інших. Але не тільки ці гриби небезпечні. Отруйними також є старі гриби, гриби, які ростуть поблизу доріг, промислових підприємств, місць із підвищеним рівнем радіації. Ці гриби накопичують солі важких металів, свинець, радіоактивні частки. Навіть шматочок цих грибів може спричинити отруєння і навіть смерть. Тому до 13 років дітям взагалі забороняється споживати гриби, а після дуже уважно до цього слід поставитись батькам і зважити всі ризики.

У хворих, що отруїлися грибами, спостерігаються такі спільні ознаки недуги: болить усередині, розладнується шлунок, нудить, починається блювота, людина відчуває загальну слабкість. Спостерігається також зміна зіниць. Іноді у хворого з’являються зорові і слухові галюцинації, конвульсії, марення. Після збудження наступає втрата свідомості. При перших ознаках отруєння треба негайно звернутися до лікаря.